maandag 19 januari 2026

Lees de Bijbel met mij...19 Hemels Vaderland

 Lees Genesis 12, 13, 14 en 15

Abram wordt door God geroepen uit zijn land, familiekring en vader 's huis. Naar het land dat God hem wijzen zal. Het zal je maar gebeuren dat je alles achter moet laten een onbekende toekomst tegemoet. De 75-jarige Abram gaat op pad samen met zijn vrouw Saraï en neef Lot en trekt met al zijn bezittingen en de mensen die hij in Haran verkregen had verder naar het zuiden. Naar Kanaän.

Zijn vader was deze reis al begonnen vanuit Ur maar was in Haran blijven steken. (Gen 11:31)

Abram krijgt een belofte mee. Hij zal een groot volk worden en in hem zullen alle volken gezegend worden.

Als hij in Sichem aankomt verschijnt God daar aan Abram en zegt dat dit het land is dat Hij aan Abram zal geven.  Abram was zeer rijk, aan veel, zilver en goud. Maar door hongersnood gedreven wordt hij gedwongen om verder te zwerven.

Door de rijkdom van Abram en neef Lot worden ze gedwongen om uit elkaar te gaan. Er is niet genoeg land om er beide goed van te leven. Lot kiest het vruchtbaarste land en gaat bij Sodom wonen (de mannen waren slecht en grote zondaars tegenover de HEERE). Abram vertrouwt op God en kiest niet het beste deel voor zichzelf. En weer krijgt Abram een belofte mee dat God dit land zal geven en dat zijn nageslacht een groot volk zal worden.

Maar het land waar Lot gaat wonen komt net in die tijd in opstand tegen koning Kedor-Laomer die ze al 12 jaar hadden gediend. Helaas delven ze het onderspit en worden ook Lot en zijn bezittingen buit gemaakt. Abram hoort wat Lot is overkomen en neemt alle geoefende mannen die in zijn huis geboren zijn mee. Een "Gideonsbende" 318 mannen die hij 's avonds verdeeld in groepen waarmee hij het vijandige leger verrast en verslaat. 

"En Melchizedek, de koning van Salem, bracht brood en wijn; hij was een priester van God, de Allerhoogste. En hij zegende hem en zei: Gezegend zij Abram door God, de Allerhoogste,
Die hemel en aarde bezit! En geloofd zij God, de Allerhoogste, Die overgeleverd heeft
uw tegenstanders in uw hand! En Abram gaf hem van alles een tiende deel." (14:18-20)

Ondanks dat er nog geen priesterdienst is ingesteld is er wel een Koning en Priester van Salem (vrede), de priester van God, de Allerhoogste, die Abram begroet en zegent met brood en wijn aan wie Abram zijn tienden geeft.

Melchizedek (Naam= Koning van gerechtigheid) die een voorafschaduwing van Jezus is.


'Het is immers overduidelijk dat onze Heere van Juda afstamt, over welke stam Mozes niets gezegd heeft in verband met het priesterschap. En dit wordt nog veel duidelijker, als er naar het evenbeeld van Melchizedek een andere Priester opstaat, Die dat niet geworden is op grond van een wettelijk voorgeschreven afstamming, maar uit kracht van onvergankelijk leven. ' (Hebreeën 7:14-16)
 
'De HEERE heeft gezworen en Hij zal er geen berouw van hebben: U bent Priester voor eeuwig, naar de ordening van Melchizedek. ' (Psalm 110:4)

Abram krijgt een profetie. Vierhonderd jaar zullen de nakomelingen van Abram onderdrukt worden en  vreemdelingen zijn in een land dat niet van hen is. God zal over dat land rechtspreken en het nageslacht zal met veel bezittingen wegtrekken.
De 4de generatie zal terugkomen in Kanaän en het in bezit nemen, want..."de maat van de ongerechtigheid van de Amorieten is tot nu toe niet vol."

"Deze allen zijn in het geloof gestorven. Zij hebben de vervulling van de beloften niet verkregen, maar hebben die vanuit de verte gezien en geloofd en begroet, en zij hebben beleden dat zij vreemdelingen en bijwoners op de aarde waren. Want wie zulke dingen zeggen, laten duidelijk blijken dat zij een vaderland zoeken. En als zij aan het vaderland gedacht hadden vanwaaruit zij weggegaan waren, zouden zij gelegenheid gehad hebben om terug te keren. Maar nu verlangen zij naar een beter, dat is naar een hemels vaderland. Daarom schaamt God Zich niet voor hen om hun God genoemd te worden. Want Hij had voor hen een stad gereedgemaakt." (Hebr. 11)

Geen opmerkingen:

Een reactie posten

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...